Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"


“30 Ağustos Zaferi, Türk tarihinin dönüm noktalarından biridir.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında kenetlenen Türk milleti, yokluk ve yoksulluk içinde, kanı ve canı pahasına şerefli bir mücadele yürütmüş, sonuçta, dünyanın tüm mazlum ve mağdur milletlerine örnek olacak bir zafer kazanmıştır.
30 Ağustos, milletimizin en zor ve çaresiz anlarda bile neleri başarmaya muktedir olduğunu dosta düşmana göstermiştir.
Kanıyla bayrağını bayrak, canıyla toprağını vatan yapan büyük bir milletin evlâtları olarak, ecdadımızın, daha da yüceltilmek üzere bize bıraktığı bu emanetlere ve Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak en büyük görevimizdir.
Bugün de, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik eylem ve düşüncesi olanlar, Türk milletinin ilelebet var olma irade ve kararlılığını ve tarih yazma kudretini asla akıllarından çıkarmamalıdırlar.
Tüm dünyada ve bölgesinde barışın egemen olmasını isteyen Türkiye, yeri geldiğinde bu konuda üzerine düşen sorumluluğun gereğini yapmalıdır. Ancak, Türkiye’nin sorumluluğunun ve üzerine düşenin ne olduğuna karar verecek yegane kurum, İstiklal Savaşı’nı yürüten, Büyük Taarruza yön veren, 30 Ağustos Zaferi’ne imza atan ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.
Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve onun Kahraman Silâhlı Kuvvetleri’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”
Mustafa Eraslan

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: