Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"


“Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Yıldönümü’nde, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamalarını temin etmek için canla başla çalışan ve yeri geldiğinde canını verebilen polisimizin, hukukun üstünlüğünün temini ve Anayasal hakların korunması açısından taşıdığı öneme dikkat çekmek istiyorum.
Ülkemizde son dönemde cereyan eden olaylar, ülkenin birliği, bütünlüğü ve vatandaşın huzuru için çalışan polis teşkilatının suç, suçlu ve özellikle bölücü terör karşısında eli kolu bağlı durumdan çıkarılması gerekliliğini açıkça göstermiş, demokrasi ve hukuk içinde rahat çalışmasını sağlayacak düzenlemeleri zorunlu kılmıştır.
Hükümet, yurt çapında vatandaşlarımızı endişe ve üzüntüye sevk eden olayları dikkate alarak, Emniyet Teşkilatı’nın da talep ettiği yasal düzenlemeler konusunda çabuk davranmalıdır. Ancak, asıl önemli nokta olaylara seyirci kalmayan, doğru tespit ve teşhis edebilen bir yönetim anlayışının ve kararlı siyasi iradenin hakim kılınmasıdır. Ne yazık ki, bugün vatandaşımızın kafasında, “bu hükümetle iki değil otuz kanun da çıksa bir şey değişmez” anlayışı hakim olmaya başlamıştır. Vatandaşlarımız karamsarlığa kapılmamalı, Türkiye’nin tüm sorunlarını demokrasi içinde aşacağına inanmalıdır, biz buna içtenlikle inanıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Yıldönümü’nü kutluyor, fedakar çalışmalarında başarı diliyor, şehit polislerimizi ve bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”
Mustafa Eraslan

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: