Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"


“19 Mayıs 1919’da Büyük Önder Atatürk tarafından Samsun’da başlatılan mücadeleyi Türk Milleti’nin tamamı sahiplenmiş ve sonuçta milletimiz hür ve egemen olma iradesini tüm dünyaya kabul ettirmiştir.
İçinde bulunduğu tüm zorluklara ve pek çok cephede savaşmanın yorgunluğuna rağmen Türk Milleti, varlığını tehdit eden hiçbir güce ve onların dayattığı şartlara boyun eğmemiştir.
Bugün de ülkemiz çok yönlü zorluklarla, sıkıntılarla ve dayatmalarla karşı karşıyadır. 8 yıla yakındır işbaşında olan hükümet ekonomiden dış politikaya hiçbir soruna köklü çözüm getirememiş, günü kurtarma anlayışıyla hareket etmiş ve teslimiyetçi politikalara yönelmiştir.
Ülke nüfusunun 25 milyonundan daha fazlası otuz yaşın altındadır. Ancak eğitimden sosyal hayata bu nüfus için hiçbir çaba harcanmamıştır. Proje üretilmemiştir. Mevcut işsizlerin içinde en büyük oranı gençlerimiz oluşturuyor. Üniversite bitirmiş olan gençlerimiz bile işsizlik kaygısından kurtulamıyor.
Ekonomide, dış politikada yapılan yanlışlar millet iradesi ile telafi edilecek ve işbaşına gelecek MHP İktidarı, bu toplumun tüm kesimlerine olduğu gibi ülkenin geleceği olan gençliğe de sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, saygılar sunarım.”
Mustafa Eraslan

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: