Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

(Fotoğraf, Mustafa Eraslan’ın Hacılar gezisinden…)
Eras Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eraslan’ın Grand Eras Otel’de verdiği yemeğe Kayseri’de görev yapan haber ajansı, televizyon ve gazetelerin temsilcileri katıldı.

Yemek sonrası Türkiye gündemini değerlendiren Mustafa Eraslan ülkede ciddi bir yönetim krizi bulunduğunu dile getirdi.
Eraslan, “Türkiye’de çok ciddi bir yönetim krizi var. AKP Milletin verdiği oyların hakkını verememektedir. Devletin kurumları birbirleriyle kavgalıdır. Bu mantıkla, bu anlayışla ülke yönetimi insanları sıkıntıya götürür. Ülkeyi yangın yerine döndüren, polis karakollarına, orduevine, hatta şanlı bayrağımızın asılı olduğu mekanlara molotof kokteyli ve taşlarla saldıran PKK’lılar hoş görülüyor; ama kendi haklarını arayan kamu çalışanlarına farklı ithamlarda bulunuluyor ” dedi.
Açıklamalarında açılıma da değinen ve açılımın milletin arasına fitne tohumları ektiğini ifade eden Mustafa Eraslan sözlerini şöyle sürdürdü.
“PKK’lılar 19 Ekim’de Habur’dan davulla, zurna ile törenlerle karşılanmış, pişman olmadığını belirten teröristler serbest bırakılmış, günlerce terör örgütünün ve terörist başının reklamı yapılmıştır. Açılım milletin arasına fitne tohumları ekmiş, ayrılıkçılığı, bölücülüğü körüklemiştir. Başbakan ve milletvekilleri bu tavırları ile Anayasa suçu işlemektedir. MHP iktidarı bunun hesabını yüksek yargıda, günü gelince soracaktır.”
Ekonomiyle ilgili değerlendirmesinde 7 yılı aşkın bir süredir ülkeyi yöneten AKP iktidarının ekonomik açıdan da ülkeyi kaosa sürüklediğini vurgulayan MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Eraslan, 2009 yılında Türkiye’nin yüzde 6,5 oranında küçüldüğünü belirtti.
Eraslan, “Enflasyon 6-7 diyenlere şu rakamları hatırlatmakta fayda görüyorum. Emlak vergisine Yüzde 50, kurşunsuz benzine yüzde 35, sigaraya yüzde 30, Kayseri’de suya yüzde 33, son 2 yılda doğalgaza yüzde 75, elektriğe yüzde 70 zam gelirken acaba işçiye ve memura bu oranda zam verilmiş midir? 80 yıllık cumhuriyet tarihinde AKP’nin iktidara geldiği 2003 yılına kadar 148 milyar dolar olan kamunun iç ve dış borcu yüzde yüz artırılarak 295 milyar dolara çıkarılmıştır. Aynı dönemde 43 milyar dolar olan özel sektörün borcu 177 milyar dolara çıkarılmıştır. 7 yıllık iktidar döneminde 30 milyar dolarlık özelleştirme yapılmış ve buradan gelen parayı da çarçur etmişlerdir. AKP İktidarı dönemine kadar yüzde 10 olan işsizlik rakamları 7 yılın akabinde resmi olarak yüzde 14’lere kadar ulaşmış, gayrıresmi rakamlar yüzde 20’leri bulmuştur. AKP iktidarından sandıkta en erken zamanda kurtulunması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Eraslan, erken seçim olup olmayacağına ilişkin bir soru üzerine hiçbir iktidarın erken seçim demeyeceğini belirterek 2010 yılı sonunda erken seçim beklediklerini ve olması gerektiğine inandıklarını söyledi.
MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eraslan’a MHP İl Teşkilatı ile bir probleminin olup olmadığı da soruldu. Eraslan teşkilatla bir sorunun olmadığını söyledi.
Eraslan, “Teşkilatımızla bir sorun yoktur. Aile ortamında iç rekabet her zaman diğer partilerde olduğu gibi bizde de olabilir. Ancak bunun boyutu birbirimizi incitecek bir noktada değildir. Bugün MHP’nin kesinlikle iktidar olmasını düşünüyorsak, kenetlenmek zorunda olduğumuzu biliyoruz. Ayrımız, gayrımız yok” dedi.
Bir basın mensubunun “Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’yi eleştiriyorsunuz; ama gizli bir dostluğunuz olduğu yönünde söylentiler var” şeklindeki sorusunu da cevaplayan MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Eraslan, “Özhaseki benim siyasi rakibim” diye konuştu

Eraslan sözlerini şöyle sürdürdü; “Sayın Özhaseki ile bu şehirde birlikte yaşıyoruz. Kılıç kuşanıp birbirimizi kıracak halimiz yok. Neticede cenazelerimiz beraber kalkacak. Ne ayrılığımız olabilir ki. Diyorlar ki, biz iyi hizmet ediyoruz. Bizde diyoruz ki, sizden daha iyi hizmet ederiz. Neticede siyaseti kan davasına çevirecek halimiz yok.”

Bir başka soru üzerine İsrail ile yaşanan krizi de değerlendiren Mustafa Eraslan “İsrail’in tutum ve davranışları Türk Milletini incitmiştir. Onurlu bir milletin temsilcisine böyle bir turum ve davranış yakışmaz” diye konuştu.
Kaynak: http://www.erciyestv.com.tr/

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: