Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez Boğazköprü’de MYK üyesi Mustafa Eraslan, İl Başkanı Süleyman Korkmaz ve partililer tarafından karşılandı.

Parti çalışmalarına katılmak için Kayseri’ye gelen Bülent Didinmez, il teşkilatına geçerek gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Didinmez, 2010 yılında yapılması muhtemel olan erken seçimde, MHP nin tek başına iktidar hedefine ulaşması için Türkiye nin dört bir yanında çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi. Ülkeyi yaklaşık yedi buçuk yıldır yöneten AK Parti nin göreve geldiğindeki söylemlerinin hiçbirinin vatandaşın lehine sonuçlandırılmadığını, problemlerin daha da arttığını ileri süren Didinmez, hayatın gerçeklerinin hükümeti tekzip ettiğini savundu.

Başbakan Erdoğan ın Türkiye nin büyüdüğünü söylediğini hatırlatan Didinmez, Başbakan Erdoğan ın yakınlarının büyüdüğünü , vatandaşın ise küçüldüğünü ileri sürdü.
Genel merkezinin 7 Ocak’ta aldığı bir kararla seçim startı verdiklerini söyleyen Didinmez, ülkenin genel durumuna bakarak 7 Kasım 2010 yılında erken seçimin yapılacağını belirtti.
Gazetecilerin Mecliste yaşanan gerginliği hatırlatmaları üzerine Didinmez, Başbakan Erdoğan ın tavrı suçluluk telaşının tezahürüdür. Bu Sayın Başbakan ın huyu ve karakteridir dedi.
Didinmez şöyle devam etti; Sayın Başbakan ın eşi ve çocukları kendisi için önemli varlıklardır. MHP nin bakış açısıyla insanoğlu, Allah ın yarattığı en şerefli ve saygıyı hak eden bir varlıktır. Böyle bir anlayış, sadece Başbakan ın değil, herkesin eşi ve çocuklarını saygıya değer olduğunu kabul eder. Bizim Emine Hanım veya çocukları ile bir alıp veremediğimiz olamaz. Bizim alıp veremediğimiz bizatihi Recep Tayyip Erdoğan ın kendisidir. Alıp veremediğimiz ise Erdoğan ın kimliği ve kişiliği değil, programı, düşünceleri, eylemleri ve zihniyetidir. Aldatma ve kandırma zihniyetiyle Türkiye nin geleceğini karartan politikaların hesabının sorulmasıdır. Devletin bütün imkanları ellerinde. Kozmik odalara girenler kendileri. GATA, GATA Komutanı orada, kayıtlar, görüntüler orada. Başbakan durduk yere (mahremime giriyorlar) diye tartışmaya giriyor.
Kutsal değerleri istismar edenin MHP değil Başbakan Erdoğan olduğunu da savunan Didinmez, İkinci peygamber benzetmesini yapan MHP il başkanı değildir. Son halife, Osmanlı padişahı pankartlarının açıldığı toplantılar MHP nin toplantısı değildir. Bu toplantılar bizzat Sayın Başbakan ın katıldığı toplantılardır diye konuştu. Partide ülke gündemini değerlendiren MHP Genel Başkan yardımcısı ve MYK üyesi Bülent Didinmez daha sonra Develi’de istişare toplantısına katıldı. Didinmez seçim startı veren MHP’nin tek başına iktidara geleceğini söyledi.

Develi düğün salonunda yapılan istişare toplantısına MHP MYK üyesi Mustafa Eraslan, MHP il başkanı Süleyman Korkmaz ve çok sayıda partili katıldı.
MHP İl Başkanı Süleyman Korkmaz, toplantı da selamlama konuşması yaparak mikrofonu Genel başkan yardımcısı Bülent Didinmez’e verdi.
MHP genel başkan yardımcısı ve MYK üyesi Bülent Didinmez TBMM’de yaşanan tartışmanın müsebbibinin AKP olduğunu MHP’nin ise mağdur olduğunu söyledi. Didinmez, “Başbakan Erdoğan MHP’li bir milletvekilinin sözlerini gerekçe göstererek AKP grubunu bir komutan edasıyla MHP’ye saldırtmıştır” dedi.
Parti çalışmaları hakkında da bilgilerde veren Bülent Didinmez MHP’nin seçim startı verdiğini ve yapılacak olan erken seçimde MHP’nin tek başına iktidar geleceğini söyledi.

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: