Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesine kurulan “Çocuk Anjiografi Ünitesi” törenle hizmete açıldı. Dünyanın sayılı, Türkiye’de ilk olan anjiyo ünitesi tespit edilen rahatsızlığa anında müdahale şansı tanıyor. 
Ünitenin açılış törenine, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Hastaneyi yaptıran Hayırsever İş Adamı Mustafa Eraslan, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Rıfat Yıldırım, hastane çalışanları ve davetliler katıldı.
Katılımcılar Çocuk Anjiografi Ünitesinin açılışını yapmadan önce hastanede yatan çocukların yaptıkları resim sergisini gezdiler.Vali Mevlüt Bilici, açılışta yaptığı konuşmada, ERÜ Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde çok önemli sağlık hizmetleri verildiğini belirterek, bunlara bir yenisinin daha eklendiğini söyledi.
Bilici, Açılan çocuk anjiografi ünitesi, Türkiye’de bir ilk. Başka bir şey söylememize gerek yok. Üniversitemize çok teşekkür ediyorum dedi.
ERÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazmi Narin de yeni açılan ünitede, dünyanın en gelişmiş anjiyo cihazı bulunduğunu vurguladı.
Cihazın, anjiyo ile tespit edilen rahatsızlığa aynı anda müdahale şansı tanıdığını ifade eden Narin, Arkadaşlarımız göğsü açıp, kalbi çalışır vaziyette bize gösterecek, biz de gerekli müdahaleyi yapacağız. Yoğun bakım ve ameliyathanenin iç donanımlarının sağlanması için hayırseverlerimizden söz aldık. Bunlar sağlandıktan sonra dünyanın da sayılı merkezleri arasında olma rüyamız büyük oranda gerçekleşecek diye konuştu.
Konuşmaların ardından 1 milyon dolara mal olan ve üniversite kaynaklarıyla karşılanan ünitenin kumanda merkezi ile yeni alınan anjiografi cihazı, katılımcılara tanıtıldı.
Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: