Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

Ulusal bağımsızlığa kavuştuğumuz ’23 Nisan 1920′ tarihinde açılan TBMM’nin kuruluşunun 90. yıldönümünü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği bu günü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
Büyük Önder Atatürk’ün “en büyük eserim” diye nitelendirdiği Meclisimizin açıldığı bu anlamlı gün, bağımsızlığa ulaşma yolunda milletimizin kendi azim ve iradesine inanarak başlattığı var olma mücadelesinin en önemli adımıdır.
Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan, kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inanan Atatürk ; “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak!” demiştir.
Türk Milleti’nin aydınlık geleceği olarak gördüğümüz çocuklarımızın; sağlıklı, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri en büyük isteğimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bugüne kadar meclis çatısı altında miletimize emeği geçen tüm meclis üyelerini en derin saygı ve rahmetle anıyor, bu bayramın tüm dünya çocuklarının barış, refah ve huzur içerisinde yaşamasına vesile olması dileğiyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.
Mustafa ERASLAN
MHP MYK ÜYESİ

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: