Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kayseri’nin Bünyan ilçesinde Başbakan Erdoğan’ın meclisteki konuşmasında ağlamasını eleştirerek, “Bu kadar ağlayacaklarını bilsem 50 NC kamyon ile peçete gönderirdim” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kayseri’nin Bünyan ilçesinde vatandaşlara seslendi. Türkiye’nin 12 eylülde yapılacak referandumda önemli bir dönüm noktasından geçeceğini söyleyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, ülkenin geleceğini belirleyecek olan seçime yüksek bir katılım olmasını isteyerek herkesin geleceğine sahip çıkması gerektiğini bildirdi. Oy verme çağına gelen herkesi sandık başına gitmeye çağıran Bahçeli, anayasa değişiklikleri üzerinde net tavır takınmalarını istedi.

Bahçeli, “Buradan çıkacak sonuç milletin iradesidir. Tercihler ne kadar net ve açık olursa, sorunun çözümü o kadar kolay ve demokrasiye uygun olur. Tercih sizin, karar sizin, ister evet, ister hayır dersiniz. Sonuçtan siz sorumlusunuz” diye konuştu.

İlçe meydanında kurulan platformda halka seslenen Bahçeli, konuşması sırasında okunan ikindi ezanının tamamlanmasını bekledi. Ezan bittikten sonra belediye başkanına teşekkür edip, sözlerine yeniden başlayan MHP Genel Başkanı Bahçeli, YAŞ kararları ve basın yayın organlarında çıkan haberleri eleştirdi. Bahçeli, “Kimsenin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne darbeci demeye, onları aşağılamaya hakkı yok. TSK ile uğraşıyorsunuz. Onları terör karşısında zaafa uğratmak istiyorsunuz. Terörle mücadelede başarılı olamıyorlar diyerek yıpratmak istiyorsunuz. Önce sultan yaptınız, sonra kahraman yaptınız. Şimdi ise TSK’nin sırtını yere getiren muzaffer bir komutan, kahraman yapıyorsunuz” diyerek yayınlanan haberlere tepkisini ifade etti.

Yüce divan korkusuyla anayasa değişikliğine gidildiğini de sözlerine ekleyip, meclisi olağan üstü olarak ve tek maddelik gündemi görüşmek üzere toplanmaya çağırdı. Dokunulmazlıkların kaldırılmasını isteyen Bahçeli, hükümetin anayasa değişikliğinden sonra yaşanacak sürecin ülke için daha da zor şartlarda geçeceğini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın referandumda ‘evet’ oyu alabilmek için her şeyi yaptığını söyleyen Devlet Bahçeli, “Mecliste bizim bir şehit kardeşimizin mektubunu okudu. Önce yutkundu, onun bir bakanı var o da birlikte yutkundu ve ağladılar. Ağabeyleri ağlayınca tüm AK Parti gözyaşlarına boğuldu. Bu kadar çok ağlayacaklarını bilseydim 50 NC kamyonet kiralar ve onlara bir kamyon dolusu peçete gönderirdim” diye konuştu.

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: