Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

MHP Bünyan ilçe başkanlığı tarafından Bünyan Belediyesi Devlet Bahçeli sosyal tesislerinde iftar verildi. Yemeğe MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Eraslan, Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen ve çok sayıda partili katıldı.

İftarda konuşan Bünyan İlçe başkanı Kadir Yalçın AKP’nin anayasayı değiştirerek Hakimler Savcılar Yüksek Kurulunu ele geçirmek istediğini söyledi. Yalçın, kendi haklarında yüzlerce dosyası bulunan AKP’lileri yüce divanda yargılayacak hakimleri ve savcıları kendilerinin atamalarına izin vermek gibi bir lüksümüz olamaz dedi. Kadir Yalçın başbakana söz ve icraatlarına inanamıyorum artık diyerek önümüzdeki ilk referandumda AKP’ye sarı kart, ilk seçimde de kırmızı kart göstermemiz lazım diye konuştu.

Yalçın şöyle devam etti; “Önümüzde 12 Eylül referandum paketi var bu pakette 27 maddeden iki veya üçü dışında hiçbir maddesine kimsenin itiraz edeceği bir durum yok zaten bunlarda bir anayasa kanunu da değil. Neredeyse tamamı meclisten ittifak ile geçebilecek olan maddelerdir. Fakat bizim karşı çıkacağımız bir iki maddede içinde var.  Hakimler ve savcılar yüksek kurulu,anayasa mahkemesi üyelerinin sayısı 11’den 17’ye çıkarılacakmış. Bu 17 kişinin 10 tanesini cumhurbaşkanı  marifeti ile iktidarın onayı ile atanması sağlanacak. İktidarın kontrolünde yapılan atamalarda kimlerini öne çıktığı YÖK’de, RTÜK’te MİT’te gördük. Anayasa Mahkemesi Hakimler Savcılar Yüksek kurulu  AKP’nin eline geçer ise ne olur. Türkiye’nin mayınlı arazi diye bir problemi vardı. İsrail’ bu mayınlı araziyi peşkeş çekmek isteyen bir hükümet var. Bu mayınlı arazinin altı petrol denizi olarak biliniyor. İsrail’e 49 yıllığını birası peşkeş çekilmişti.  Buranda çıkan petrolün %98 ‘ni savaş hali dahil İsrail istediği gibi petrolümüzü buradan götürecekti. Anayasa mahkemesi üyeleri bu durumu reddetti ve bu yasa çıkmadı. Bunun gibi daha bir çok şeyi sıralayabiliriz. Kendi haklarında yüzlerce dosyası bulunan bu kişilerin yüce divanda yargılayacak hakimleri ve savcıları kendilerinin atamalarına izin vermek gibi bir lüksümüz olması mümkün değildir. Bu anayasa değişikliği ile 1982 anayasasına göre söz ve icraatlarından dolayı milletvekillikleri düşürülen Aysel Tuğluk, Leyla Zana, Ahmet Türk gibi kişilerin milletvekilliliklerinin tekrar iade edilmesi söz konusu. PKK’nın temsilcisi konumundaki bu insanların tekrar mecliste bizlerin vekili olarak görülmesini hiç birimiz temini etmeyiz. Bu paketten evet oyu çıkabilmesi için AKP ile PKK omuz omuza bir mücadele verirken DTP’nin sanki hayır oyu kullanacak gibi televizyonlarda yansıtılması da gayet yanlıştır. Anketler gösteriyor ki doğu da % 78’lerin üzerinde bir evet oyu var. Boykot kararı % 0.54. Burada da uyanık olmamız lazım. AKP iktidarında sekiz senede bizleri sadaka kültürüne alıştırdılar. Bir ton kömüre bir poşet gıdaya oylarımıza ambargo koydular, tehdit imparatorluğu kurdular. İşçiyi çiftçiyi memuru muhtarı belediye başkanını ve hatta siyesi parti başkanlarını dahi tehdit edebilme lüksüne sahip oldular. Türk milleti gururludur, Türk milleti tehdide boyun eğmez. Sekiz senede Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve faziletini ne hale getirdiler bir bakalım. Türk kelimesinin anlamını Ergenekon adı ile batırdılar. Türklük gururumuzu başımıza çuval geçirterek bozdular. İslam ahlakımızı % 98’i Müslüman olan bir ülkede zinayı serbest ederek yıktılar. AKP hükümetine artık dur deminin zamın gelmiştir. Senin söz ve icraatlarına inanamıyorum artık diyerek önümüzdeki ilk referandumda AKP’ye sarı kart, ilk seçimde de kırmızı kart göstermemiz lazım.

MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eraslan da değiştirilmek istenen 26 maddenin 2 maddesi haricindeki diğer maddelerin makyaj, süsleme ve göz boyama olduğunu söyledi. Eraslan çok önemli olan iki madde var, AKP o maddeyi kazasız belasız geçirme derdindedir diyerek vatandaşların bu oyuna gelmemesini istedi. 12 Eylülde her vatandaşın mutlaka sandığa gitmesi gerektiğini vurgulayan Eraslan Bünyan’dan hayır çıkacağını beklediklerini söyledi.

Eraslan şöyle devam etti; Burada hiç kimse yanlış algılamasın MHP bu olayın özüne karşı değil, MHP bu yapılan sisteme karşı MHP 2007 seçimlerinden hemen sonra dönemin meclis başkanının bir yazı veriyor ve diyor ki! bu ülkenin şiddetle çok önemli kalıcı bir anayasa değişikliğine ihtiyacı var diyor dönemin meclis başkanı bu işe duyarsız kalıyor. Peki bu ülkenin mademki bir anayasa değişikliğine ihtiyacı vardı da 2007 yılında niçin bu mesele ele alınmadı mevcut iktidarın anayasa ile bir sorunları yok, bunların sorunları başka bu arkadaşların sorunlarını kafalarının ardında çok ciddi meseleleri var onun için 26 maddenin 2 maddesi haricindeki makyajdır süslemedir göz boyamadır esas bunlar için çok önemli olan iki madde vardır o maddeyi kazasız belasız geçirmeleridir. Soruyorum size 1982 anayasasısın değiştirelim bu cunta anayasası burada bu şekilde topluma zararlar verildi idamlar edildi bir sürü bir şeyler söylüyorlar peki geçici 15. Maddeyi kaldıracaklarmış, bunu hukukçular hep söylüyor bağıra bağıra. Peki geçici 15. Madde kalktığında bu anayasayı getiren o dönemin liderleri veya paşaları yargılanıyor mu arkadaşlar hayır bunu herkes biliyor bu arkadaşlar meseleyi öyle bir yere getirdiler ki yargıyı ele geçirmek değerli arkadaşlarım size soruyorum yargıyı kim atayacak 17nin 10 tanesini iktidar atayacak peki bu 17’nin 10 tanesini atamış olduğu iktidara iktidarın eksiklikleri veya başbakanın veya bakanların bunları yargılayalım diye sorulduğunda kendisini atayan insanları yargılama hakkı verir mi arkadaşlarım elbette vermez bu arkadaşların sıkıntısı bu Milliyetçi Hareket Partililer diyor ki evet bu ülkenin çok köklü bir anayasa değişikliğine ihtiyacı var diyor biz diyor ciddi bir çalışma yapalım bunu imza altına alalım 24. Dönem milletvekilleri mecliste bunu icraata koysun diyor peki size ne oluda bir ivedilikle yapıyorsunuz 30 yıldır bu anayasa ile bu ülke yönetildi de eğrisi var  eksiği var hatası var elbette var bugün ne olda hemen seçimlerden önce bunu yapıyorsunuz. Burada bir eksiklik aranmaz mı değerli hemşerilerim. Onun için burada MHP’ye çok önemli görev düşüyor. Herkes genel başkanın buyurduğu gibi vatan bizim karar bizim yapacağınız çok önemli, bir oyumuz değil bir oyu nasıl alırız. Biz olsa ne olur olmasa ne olur meselesini bırakacağız şiddet ile hayır çıkması için elimizden gelini yapacağız. Beş gün sonra tüh keşke şöyle olsaydı demek hiçbir artı getirmez. Bunların kafasının ardında böyle bir şey olduğunu bilmiyorduk demek kurtuluş değildir. Öyle konuşmak çare değildir. Sabahleyin herkes oyuna gidecek o gün akşama hiç kimseler başka bir iş yapmayacak eşini dostunu arkadaşlarını bu olayın ciddiyetini anlatacak ve Bünyan’dan hayır çıkmasını sağlayacaksınız ve bizde genel merkezimize deyiceğiz ki bakın benim hemşerilerim böyle duyarlı, böyle meselesine ülkesine sadık ve bağlı bunu bir kez daha göstermiştir diyeceğiz
Kayseri Akın Günlük
Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: