Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

AKP iktidarı, Anayasa değişikliğini “Kürt Açılımı” için yaptığını bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “Anayasa değişikliği sürecini de Milli Birlik ve Kardeşlik Projesinin (Kürt Açılımı, PKK açılımı) önemli bir adımı olarak da değerlendiriyoruz. Bununla orada uzun vadede atacağımız adımların önü açılıyor.” şeklinde itiraf etmişti.
12 Eylül 2010 günü gerçekleşen referandumun başlangıç noktasında, İmralı’daki eli kanlı katille görüşmeler yaparak sözde ateşkes anlaşması yapan ve bu görüşmelerin hem devlet yöneticileri hem de PKK’nın elebaşları tarafından kabul edilmesi ile AKP’nin gizli bir gündemi olduğu açığa çıkmıştı.
Geçtiğimiz gün Hakkâri’de sivil vatandaşlarımıza yönelik yapılan alçak saldırıda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile PKK’lı Ahmet Türk arasındaki ve BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile AKP’li Bakanlar arasındaki gizli görüşme hazırlığını ortaya çıkarmıştır.
Türkiye’de ve özellikle Güneydoğu Bölgesinde başlayan hareketliliği görenler bu gizli gündemin amacını zaten anlamaktadır.
AKP’nin bu günlerde bir gizli niyeti daha Ankara kulislerinde konuşulmaktadır. EtikHaber’in duyumlarına göre o gizli niyet ise Alparslan Türkeş’in mezarının yerinin değiştirilmesiyle ilgili düşüncedir. AKP’nin bu gizli niyeti kendi bünyesinden kulislere sızmaktadır.

Alparslan Türkeş’in mezarına yönelik tezgâhlanan düşüncenin ana sebebi, idam edilen Adnan Menderes’in Alparslan Türkeş tarafından idam edildiğine yönelik bir fitneye dayalı öç alma girişimidir.
Başbuğ Alparslan Türkeş’in o tarihlerde Hindistan’da sürgünde olduğu ve ısrarla idamların yapılmamasıyla ilgili mektubunun varlığına rağmen, idamlardan o’nu sorumlu tutmak, AKP’nin Türk Milliyetçiliği düşmanlığının bir başka boyutudur.
Bugüne kadar 12 Eylül 1980 darbecisi Kenan Evren ile kol kola yürüyen, 28 Şubat sürecinin mimarı Çevik Bir’le sıcak istişareler kuran ve 27 Nisan e-muhtırasını yapanlarla karşılıklı ödüllendirme boyutunda muhataplık yaşayan AKP iktidarının şimdi darbe karşıtı kahraman pozu vermesi Türk siyasetinde trajikomik bir manzara oluşturmaktadır.
İşte bu manzaradan gizli niyetlerine yol aramaktadırlar.
Recep Tayyip Erdoğan özellikle Adnan Menderes’e sahip çıkıyor rolleri oynayarak“demokrasi kahramanı” pozlarını vermeye çalışmaktadır. Daha bugüne kadar Adnan Menderes’in mezarının yerini dahi bilmeyen, hiçbir anma toplantısına katılmayan Başbakan Erdoğan, rolüne devam ederek Adnan Menderes’in anma toplantısına katılmış ve ailesini evinde ziyaret etmiştir.
Oynanan rollerin ve gizli niyetlerin kesiştiği yer de işte Alparslan Türkeş’in mezarıdır.
Adnan Menderes’i idam ettirenin Alparslan Türkeş olduğu yalanı ve iftirası, özellikle malum cemaat tarafından propaganda olarak kullanılmaktadır.
Cemaatin önderi Fethullah Gülen’in bir video kasetinde söylediği “Milletin sevdiği bir adamdı. Affetmem ben Menderes’i asmalarını, düşünün 33 sene geçmiş, affedemedim ve asılmasının % 50 vebali Türkeş’in boynunda.” iftirası da bu gizli niyetin oluşumunu sağladığı konuşulmaktadır.
MHP üzerinde operasyon yapmak için özellikle medyayı kullanan ve Ülkücülerin değer yargılarını kullanarak Ülkücüleri pasifize etmeye çalışan AKP iktidarının gizli niyeti içinde Alparslan Türkeş’in mezarı üzerinden hesaplaşma olduğu konuşulurken, Ülkücülerin bu gelişmeye nasıl tepki gösterecekleri merak konusudur?
Alparslan Türkeş’e düşmanlık konusunda açıktan yaptıkları propagandalar ortadadır. Bu gizli niyetin kulislere şimdiden sızması da hesaplaşma yapmak isteyenlerin hazırlıklarını göstermektedir.
12 Eylül’den, 28 Şubat’tan, 27 Nisan’dan dostluk çıkaranlar, 27 Mayıs ihtilalinden Alparslan Türkeş’e düşmanlık çıkarmanın amacını ve niyetini gütmektedir.
Kulislere sızan Alparslan Türkeş’in mezarının kaldırılacağı yönündeki niyetin önümüzdeki günlerde Türk siyasetinde büyük dalgalanmalara yol açacağını şimdiden kestirmek zor olmasa gerek… Ülkücüler bakalım AKP’nin bu niyeti karşısında nasıl bir refleks gösterecekler?
Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: