Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Belirli gün ya da haftalara sığmayacak kadar değerli ve önemli olan gazilerimiz, Türk milletinin son yurdunda varlığını sürdürmesi için eşi ve benzeri olmayan bir mücadele örneği göstermişlerdir” dedi.

Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Bahçeli, ”hayatlarının baharında en taze duyguları yaşarken, önlerindeki nice güzelliklerin davetkar cazibesine aldırmadan, vatanın selameti için giriştikleri mücadelede ‘gazilik’ payesini kanlarıyla ve alın terleriyle hak edenlerin haklarını ödemenin mümkün olmadığını” ifade etti.

Bahçeli’nin mesajı şu şekilde: 
Hayatlarının baharında en taze duyguları yaşarken, önlerindeki nice güzelliklerin davetkâr cazibesine aldırmadan, vatanımızın selameti için giriştikleri mücadelede ‘Gazi’lik payesini kanlarıyla ve alın terleriyle hak eden muhterem kardeşlerimizin haklarını ödememiz elbette mümkün değildir.

Belirli gün ya da haftalara sığmayacak kadar değerli ve önemli olan Gazilerimiz, Türk milletinin son yurdunda varlığını sürdürmesi için eşi ve benzeri olmayan bir mücadele örneği göstermişlerdir.
Türk vatanını bölmeye çalışan hainlere karşı, bir dağ başında ya da hain pusuda; bayrağımızın yere düşmemesi ve melanetin zafere ulaşmaması için bir uzvunu kaydeden; taşın, toprağın ve barutun arasına gençlik hayallerini hiç pişmanlık emareleri göstermeden bırakan Gazilerimiz, Türk milletine emanet edilmiş manevi değerler olarak her zaman var olacaklardır.
Gazisini tanımayan, şehidini hatırlamayan, tarihini bilmeyen ve milli kimliğini terk eden bir milletin bağımsız ve şerefli bir hayatı olduğuna tarih denen ibretlik süreç henüz tanıklık etmemiştir.
Bugünlerde, demokrasi ve insan hakları savunuculuğu maskesiyle ortalığa dökülen bölücü mihrakların, Gazilerimizin hayatlarını yok etmeye çalışan vicdansızlarla el ele verdiğini aziz milletimiz çok iyi bilmektedir.
Bu itibarla, Gazilerimizin geçmişteki muazzam mücadelelerini sorgulamaması için sorumluluk mertebesinde bulunan herkes çok dikkatli olmalı ve bölücü emellere sahip olanlar bugün muteber kişiler olarak görülmemelidir.
Böylesi bir zillet ve alçalma halinin, vatan için canını vermekten bir an olsun tereddüt etmeyecek olan Gazilerimize büyük bir haksızlık ve saygısızlık olacağı unutulmamalıdır.
Bu vesileyle cesaretin ve fedakârlığın mümtaz temsilcileri olan Gazilerimizin bu çok anlamlı ve özel günlerini kutluyorum.
Onların aziz hatıralarının ve onurlu mücadelelerinin hiçbir değerle kıyas kabul etmeyeceğini ve haklarını sonuna kadar savunacağımızı herkesin bilmesini istiyorum.
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kurucu kahramanları şükran ve minnetle anıyor, bağımsız ve onurlu yaşamamız konusunda hayatlarından seve seve vazgeçen aziz şahitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.
Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: