Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandum sonrası partisini hedef alan AKP’ye sert eleştiriler yöneltti, ardından startı verdi: Seçim sürecini 1 Ekim’de başlatıyoruz!
 
MHP, meydanlara çıkıyor
Referandumun ardından erken seçim çağrısı yapan Bahçeli, teşkilatıyla gerçekleştirdiği toplantıdan sonra seçim kampanyasını başlatma tarihini de açıkladı: 1 Ekim’den sonra Türkiye’yi adım adım dolaşacağız 
 
Haber: Fatih ERBOZ / YENİÇAĞ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve il başkanları ile düzenlenen toplantılarla ilgili basın açıklaması yaptı. Bahçeli, yapılan eğerlendirmeler ışığında bazı hususların millete duyurulmasının kararlaştırıldığını belirtti. Devlet  Bahçeli, bu konuda şöyle sıraladı: “Devlet imkanları ve kaynaklarının, hukuk ve ahlak dışı bütün yol ve yöntemlerin acımasızca kullanıldığı referandum süreci devlet vesayeti altında cereyan etmiştir. Bu süreçte bütün değerler istismar edilmiş, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü yıkacak vaatlerde bulunulmuş ve bu konuda oluşan ’gökkuşağı koalisyonu’ ve yandaş basın desteğiyle milli irade yönlendirilmiştir. Bütün bu olumsuz şartlara rağmen yaklaşık 16 milyon vatandaşımızın önümüzdeki dönemde Türkiye’yi bekleyen tehlikelerin, tehdit ve tuzakların şuuru içinde ’hayır’ oyu vermesi başlı başına çok olumlu bir gelişme olmuştur.  Önümüzdeki dönemde yaşanacak gelişmeler AKP’nin gizli gündemlerinin daha iyi anlaşılmasına ve Türkiye’nin milli birliğini ve varlığını hedef alan hain hesapların daha açık olarak görülmesine imkan sağlayacaktır.” 


Geleceğin teminatıMHP’nin bu milli şuuru Türkiye’nin geleceğinin teminatı olarak gördüğünü ifade eden Bahçeli, “Başbakan ve AKP’nin 12 Eylül 2010 Anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin birinci gizli gündeminin, PKK açılımının önünü açmak, bunun anayasal altyapısını hazırlamak ve bu yoldaki anayasal engelleri bertaraf etmek olduğu halk oylaması sonrası yaşanan gelişmelerle doğrulanmıştır. Bu gizli hesap ve niyetleri doğru teşhis eden MHP ne yazık ki haklı çıkmıştır” dedi.

Amaç MHP’nin tasfiyesi“Halk oylamasının ilk sonuçları dahi alınmadan aynı akşam AKP yandaşı televizyonların ve PKK açılımında AKP’ye koltuk değneği olan bazı gazeteci ve yorumcuların MHP’yi hedef alan karalama kampanyası başlatmaları bu bakımından tesadüf sayılamayacaktır” ifadesine yer veren Bahçeli, şöyle devam etti: “MHP’nin tabanının kaydığı, kalelerinin düştüğü ve halk oylamasının en büyük mağlubu olduğu yolundaki bu maksatlı kampanyanın amacının MHP’nin tasfiyesi ve marjinal hale getirilmesi olduğu ortadadır. MHP’nin hedef alınmasının nedeni, Başbakan’ın PKK açılımının ilerletilmesinin önündeki en büyük milli direnç kalesi olmasıdır. MHP tasfiye olmadan PKK’nın taleplerinin karşılanacağı bir sürecin sonuç alamayacağını çok iyi bilen bu odaklar bunun için MHP’yi hedef alan bu senaryonun faal militanlığına soyunmuştur. Ancak çok iyi bilinmelidir ki, bu saldırı ve kampanyaların milli vicdanın sesi ve Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün temel harcı ve sigortası olan Milliyetçi Hareket Partisini etkilemesi mümkün değildir. Bu kale teslim alınamayacaktır.” 

Ülke adım adım dolaşılacakMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “12 Eylül halk oylaması sonuçları alındıktan hemen sonra erken seçim çağrısı yapan MHP, Başbakan’ın direnmesi nedeniyle 2011 yılında yapılacağı anlaşılan milletvekili genel seçimleri sürecini ve kampanyasını 1 Ekim 2010 tarihinde başlatmayı kararlaştırmıştır” dedi. Bahçeli, “Bütün kadrolarımız 1 Ekim 2010’dan itibaren Türkiye’yi adım adım dolaşacaklar ve aziz milletimizle iç içe ve omuz omuza olacaklardır” ifadelerini kullandı.  

Çalışma grubu oluşturuluyorBahçeli,  Merkez Yönetim Kurulu toplantısında MHP’nin 2011 milletvekilliği seçimleri beyannamesinin ve seçim stratejisine ilişkin temel belgelerin hazırlanmasına başlanmasının ve bu amaçla MHP Araştırma ve Geliştirme Başkanlığı koordinatörlüğünde çalışma grupları oluşturulmasının kararlaştırıldığını da bildirdi.
Yeniçağ
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/habergoster.php?haber=40449

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: