Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ, 2011 yılında yapılacak olan Milletvekilliği genel seçimlerinin çalışmasını Kars’tan başlatıyor.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2011 yılında yapılacak olan Milletvekilliği genel seçimlerinin çalışmasını Kars’tan başlatıyor. 1 Ekim 2010 Cuma günü Kars’a gelecek olan genel başkan, havaalanından tarihi ANI kentine hareket edecek.
Genel Başkan tarihi ANI kentini gezecek, incelemelerde bulunacak ve Cuma namazını da Sultan ALP ARSLAN’ın FETİH NAMAZINI kıldığı FETHİYE CAMİİ’nde kılacak.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurumu Üyesi Settar Kaya, konuyla ilgili şunları söyledi:
ANI, Türklerin Anadolu’ya ilk adım attığı, Anadolu’ya Türk mührünün vurulduğu yerdir. Selçuklu Sultanı ALP ARSLAN, ANI’yı sadece fethetmekle kalmamış, hanlar, hamamlar, saraylar ve camiler yaptırtarak ANI’ya Türk kimliği ve ruhunu da kazandırmıştır.
Türklerden önce Anadolu, binlerce yıl üzerinde büyük savaşların verildiği, medeniyetlerin kurulup, medeniyetlerin yok edildiği, katliamların yapıldığı, kan ve gözyaşının hiç eksik olmadığı bir coğrafya olmuştur.


ANI kenti de uğradığı saldırılar ve işgallerle bu zulüm ve katliamlara sürekli maruz kalmıştır.
Ne zaman ki Türkler ANI’yı fethederek Anadolu’ya ayak basmışlar, Türkün adaleti, islamın engin şefkati ve hoşgörüsü sayesinde bin yıldan beridir Anadolu’da yaşayan herkes huzur bulmuştur.

Bu huzuru bozmak, Anadolu’yu tekrar kan gölüne çevirmek isteyenler de bin yıldır boş durmamaktadırlar. Türk yurdunda kendileri için uygun ortam ve yönetim buldukları her an saldırıya geçmektedirler.

Bu saldırılar kimi zaman fiili saldırılar olmakla birlikte, kimi zamanda siyasi ve diplomatik taktik ve tuzaklarla yapılmaktadır.

İçinde bulunduğumuz dönem de, Anadolu Türklüğünün içine fitne fesat sokularak, huzursuzluk yaratılmasına uygun bir dönemdir. Yakaladıkları fırsatı iyi değerlendirmek isteyenler büyük bir faaliyete girişmişlerdir.

Türk Milletini birbirine düşürerek, Türk vatanını parçalamak ve böylece tarihi emellerine ulaşmak istemektedirler.

Ülkemizin bir parçası üzerinde oynanan oyunlara ilaveten, Trabzon’daki Sümela Manastırı ile Van’daki Akdamar Kilisesinde yapılan ayinler dini olmaktan çok siyasi amaca yönelik girişimlerdir.

Böylesine belirsiz bir ortamda ve karanlık bir dönemde Sayın BAHÇELİ’nin ecdat yadigârı ANI kentini ziyaret ederek Cuma Namazını orada kılacak olması son derece anlamlı ve milletimizin yüreğine su serpecek bir davranıştır.

Ayrı bayrak, ayrı devlet taleplerinin açıkça dile getirildiği, Vatan, bayrak, tarih, milli kültür demenin neredeyse suç sayıldığı, dahası ülkenin dört bir yanından ÇAN seslerinin duyulmaya başladığı bir dönemde Milliyetçi Hareketin Lideri Kars’ta tarihi ANI kentinde olacaktır.

1064’te Selçuklu sultanı ALP ARSLAN’la beraber saf tutanların torunları,946 yıl sonra aynı yerde Milliyetçi Hareketin lideriyle omuz omuza secdeye varacaklardır. Cenabı ALLAH’a ülkemizi, Milletimizi koruması, birliğimizin beraberliğimizin bozulmaması içi dua edeceklerdir.

Bu milletin arasına fitne fesat sokmaya çalışanlara da “BİN YILDA KARILDI ÜLKENİN HARCI, AYRIŞTIRMAK KİMİN HARCI “sözünü bu defa Hazar’a kavuşmak için acele eden Aras’ın kenarında kurulmuş, Anadolu Alperenlerinin yatağı ANI’dan haykıracaklardır.

Kafkas Haber Ajansı

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: