Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

Kilise, manastır açma uzmanı, Heybeliada Ruhban Okulu açmak için her türlü kurnazlığı deneyen ve adeta “Varlığım, Hıristiyan-Yahudi varlığına armağan olsun.” diyen AKP iktidarı, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Alparslan’ın fetih namazı kıldığı Fethiye Camii’nde Cuma namazı kılarak seçim çalışmalarını başlatacak olmasına anayasanın engel olduğunu belirtmiş.

AKP’nin CHP’den transfer ettiği ve Kültür ve Turizm Bakanı yaptığı Ertuğrul Günay, “Toplu gösteri yapmaya kalkarsa anayasa engeline takılır.” demiş..
Geçtiğimiz haftalarda Türklerin kurşuna dizildiği, Türk kadınlarının tecavüze uğradığı yer olarak tarihe geçmiş Akdamar Kilisesi’nin açılışında ağzı kulaklarına varan Ertuğrul Günay’ın, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin kılacağı namaza bu şekilde engel çıkarmaya çalışmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
Sümela ve Akdamar’da yıllar sonra ayinler başlayınca AKP adeta bayram yapıyor ve kendilerine verilen talimatı yerine getirince mutluluktan havaya uçuyordu.
Sahte İslamcı maskesi takarak halkın dini duygularını istismar eden ve hizmetini Hıristiyanlara, Yahudilere taşıyan AKP iktidarının maskesi bir kez daha düşmüştür.
Türk-İslam değerlerine zarar vermek için kurgulanmış AKP iktidarının, siyasi genetiği zaten İslam’a hizmet etmeye müsait değildir.
Yargı kararına rağmen Kuran Kursu yıktırıp, 95 yıldır kapalı tutulan kiliseleri açan AKP, İslam ölçülerine gerçek manada ne kadar uyduğunu, ipinin zaten ABD tarafından çekileceğini bilmektedir.
Yahudi ve Hıristiyanların hedefleri ölçüsünde bir çalışma programına tabi olan AKP’nin, Türk-İslam tarihinden ilham alarak, Alparslan’ın fetih namazı kıldığı yerde Cuma namazı kılacak olan MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye Anayasa hatırlatması yapması, kurnazlıktan başka bir şey değildir.

Bu hatırlatmayı yapan kişinin zaten inançlı insanların örtünmesine “Türban çağdışıdır”ifadesini kullandığı da arşivlerdedir. Hıristiyan, Yahudi geleneklerini yaşama, koruma ve hayata geçirme konusunda “inanç özgürlüğü” nutukları atan, ama İslam’ı ilgilendiren konularda takoz olma gayretinde olan Ertuğrul Günay AKP’nin klasik bir zihniyet yansımasıdır.
MHP fetih ruhundan yola çıkarak ülkemizdeki Haçlı zihniyetine karşı Anadolu’yu ayağa kaldırma hamlesini yapmaktadır. AKP de doğal olarak bundan rahatsızdır.
Anadolu’yu fetheden büyük komutan Alparslan’ın fetih namazını kıldığı yerin tercih edilmesi, Ertuğrul Günay’ı “Bizans çocuklarına, Rumlara, Ermenilere ne deriz?”kaygısına sevk etmiştir.
AKP’nin politikalarının temelinde hep bu kaygı vardır.
Türk milliyetçileri Türk-İslam değerleri ölçüsünde bir hamle yapınca, büyük rahatsızlık duyuyorlar. Ama Türk-İslam değerlerine düşmanlıkları tarihi olaylarla ve günümüzde yaşananlarla sabit olan güçlerin yaptığı çalışmalarda da, önden yol açan oluyorlar.
İktidara geldikleri günden bu yana Türk-İslam değerlerine verdikleri zarar, gösterdikleri düşmanlıkları ortada olan AKP’nin bu manadaki sicilini bu köşede defalarca yazdık… Türkiye’de İslam’ın temel ölçüleri ve değerleri ile yan yana en son gelecek zihniyet AKP zihniyetidir. Ama İslamcı rolünü çok iyi oynayarak, halktan aldığı desteği İslam düşmanlarına hizmete dönüştürmektedir.
AKP’den memnun olan küresel güçlere bakın; AKP’nin kimlere hizmet ettiğine bakın; anlaşılmayacak tek bir konu bile yoktur.
MHP Lideri Devlet Bahçeli 1 Ekim günü Türkiye’deki bu zihniyete ve onu ülkemizde ve bölgemizde kullanan güçlere çok anlamlı bir mesaj verecektir. Bu imanlı hamle, bu şuurlu adım Türkiye üzerinde oyun oynayan güçlere büyük bir uyarıdır.
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin emperyalist güçlerin ve onların yerli uşaklarının Türkiye üzerindeki karanlık çabaları karşısında geçtiğimiz yıllarda söylemiş olduğu “Gerekirse Anadolu’yu baştan sona yeniden feth ederiz.” sözü, başlı başına Türk-İslam değerlerini korumak ve yaşatmak için bu topraklarda varolan gücün adresini göstermişti.
Anadolu fethi başlıyor… Gönülden gönüle ulaşan bir fetih olacaktır bu. İman ve milli şuur hareketi Anadolu’yu ayağa kaldıracaktır.
Kalk ayağa Anadolu, kalk! Fetih başlıyor!
Yıldıray ÇİÇEK/Ortadoğu
Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: