Skip to content

Mustafa Eraslan

"Başarı sevmekle başlar"

Milliyetçi Hareket Partisi Bünyan İlçe Teşkilatında düzenlenen toplantıya, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Mustafa Eraslan, İl Başkanı Mete Eke, Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen, Bünyan İl Genel Meclisi Üyeleri Ali Tipi ve Ömer Özcan, Melikgazi İlçe Başkanı Güven Hocaoğlu, Melikgazi Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Akay, İl ve İlçe Yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı.
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, kaliteli bir yönetim kurulu oluşturduklarının altını çizerek, “Kayseri’de göreve geldiğimiz günden bu tarafa kamuoyunda ciddi manada pozitif sinyaller almaya başladık. Bunun sebebi kurmuş olduğumuz yönetimin kaliteli bir yönetim oluşudur. Eski, yeni dava arkadaşlarımızı bir araya getirmeye çalıştık” dedi.
İl ve İlçe Teşkilatları olarak 12 Haziran seçimlerinde ciddi bir çalışma yapılması gerektiğini vurgulayan İl Başkanı Eke, şunları söyledi: “12 Haziran 2011 seçimleri sözün bittiği yerdir. Önümüzde bizi bekleyen bir dönem var. Bizler, Kayseri İl Teşkilatı olarak, sizlerde ilçe teşkilatlarımız olarak, bu seçimlerde çok ciddi ve gayretli çalışma zaruretimiz söz konusu. Çünkü bu seçimlere, ülkemizin geldiği bu süreçte sözün bittiği yer olarak bakıyoruz. 12 Haziran 2011 seçimlerinde hepimiz ciddi ve gayretli çalışacağız. Vaktinde Bünyan bu imtihanlarını başarılı bir şekilde vermiştir. Şimdi de bu imtihanı başarıyla vereceğinden hiç kuşku duymuyorum”
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Mustafa Eraslan da ülkeyi yöneten insanların akıllarından geçenler ile söylemlerinin zıt olduğunu belirtti. Eraslan, “Ülkenin neresinden tutsanız elinize geliyor” dedi.
Eraslan şöyle devam etti; “Ülkemizde çok önemli olan bir mesele vardır. Ülkede bizi yöneten insanların kafalarından geçenlerle, söylemleri tamı tamına zıttır. Bizler Milliyetçi Hareket Partililer olarak, bunu ayrıntılarıyla herkese anlatma zorundayız. Neme lazım deniyorsa o vatana ihanet ediyor demektir. Her kim ki, ben kendi oyumu gider veririm, ben benden sorumluyum diyorsa o vatandaşlık sorumluluğunu yerine getirmiyor demektir. Ülkenin neresinden tutsanız elinize geliyor. Hangi alana baksanız çürük çaput gibi. Ne yapmak lazım, kahvehanelerde eleştirmek değil, meseleye duyarlı olmak, herkesin elini taşın altına koyması ve bu ülke bizim demesi lazım.”
AKP iktidarının yanlışlarının söylemekle bitmeyeceğini belirten Eraslan, kişi başına düşen milli gelir hesaplamasına da dikkat çekti.
Eraslan şunları kaydetti: “Bu arkadaşlar diyor ki, biz geldikten sonra Türk Milletinin milli hasıladan kişi başına aldığı pay 15 bin dolar. Bir aile dört kişi olsa 60 bin dolar yapar. 60 bin dolar da eski para birimiyle 90 milyar yapar. Yılda 90 milyar evine giren bir vatandaşımız var mı peki? Hayır yok. Bunların samimi olmadığını apaçık ortada.”
Ülkenin karanlığa sürüklendiğini ve artık bu milletin dayanacak gücünün kalmadığını belirten Eraslan MHP’nin iktidara olmak mecburiyetinde olduğunu söyledi.
Eraslan, “Ülke olarak yarınımız karanlıktır. Eğer ki, Milliyetçi Hareket Partisi iktidara gelmezse, bu milletin dayanacak gücü kalmamıştır. Kimleri nasıl içeri attıklarını görüyorsunuz. Kimlere nasıl davrandıklarını da görüyorsunuz. Öyle bir yandaş tutumları var ki kendilerine yakın olmayan iş adamlarına neler yaptıklarını görüyorsunuz. Bizim ise yapacağımız konuşmak değil, çalışmak. Üç ay gibi kısa bir dönemde her birimiz, birer genel başkan, her birimiz birer il başkanı gibi sorumlulukları üzerimize alırsak AKP iktidarına son noktayı koyarız” dedi.
Toplantıya katılan bazı vatandaşlar da Bünyan Belediyesi’nin İktidar Partisi’nden olmadığı için cezalandırıldığını söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Musafa Eraslan ve İl Başkanı Eke yapılan toplantının ardından Bünyan’daki bazı cenaze evlerine taziye ziyaretinde bulundular.
Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: